Du er her:
Texas.dk » Reservedele » Kædesav » Zenoah / Komatsu
Søg efter produkt:
Eksempel: Lilli 532 eller CAL534TR

G561 AVSH16


Årgang: 1988
Varenr.: G561AVSH16
Bemærk:
Der er forskel på de varenumre som ses på tegningen, og de varenumre, som bliver vist ved billederne nede for.

De varenumre, som ses på pdf-tegningen, er ikke komplete.

Varenummer: Brug nummeret på tegningen, undlad bindestreg (fx. 1400-12111 bliver til 140021111)


Reservedele til G561 AVSH16

Søg efter reservedel, Fx kabel eller rem.

Side Pos Vare nr. Pris DKK Lager
1 5 Udgået
261614130

0.00
1 6 Pakning cylinder
261614210

Læg i kurv
37.50
Læg i kurv
1 7 Skrue med indv. 6-kt. cyl. M5x20
331012280

11.25
1 9 Beslag f. udstødning
335615122

Læg i kurv
63.75
Læg i kurv
1 12 Pakning. lyddæmper g
335615210

Læg i kurv
37.50
Læg i kurv
1 13 Stålbolt med skaft og firkantet hovede M5x71
335615220

Læg i kurv
32.50
Læg i kurv
1 14 Låsemøtrik M5
285015230

Læg i kurv
23.75
Læg i kurv
1 17 Pin
335621130

11.25
1 18 Seegerring sort I 35
90102615

Læg i kurv
8.75
Læg i kurv
1 19 Kugleleje 15x35x11
90200225

Læg i kurv
83.75
Læg i kurv
1 20 Pakdåse T5 D20 H12
335021210

73.75
1 21 Pakdåse 15x35x6
140021220

Læg i kurv
46.25
Læg i kurv
1 22 Pinbolt gul M8x32
025050825

Læg i kurv
37.50
Læg i kurv
1 25 Pakning.krumtap
335621310

Læg i kurv
52.50
Læg i kurv
1 26 Skrue med indv. 6-kt. cyl. M5x20
331012280

11.25
1 35 Bremsebånd
335624111

157.50
1 36 Arm
335624120

91.25
1 39 Arm bremse
335624210

Læg i kurv
148.75
Læg i kurv
1 40 Stopper
335624220

Læg i kurv
47.50
Læg i kurv
1 45 Skærm g.
335624313

323.75
1 46 Skrue links
261624320

Læg i kurv
27.50
Læg i kurv
1 50 Skrue
026360514

11.25
1 51 Skrue
335025111

41.25
1 52 Stop f. g561
335025121

28.75
1 53 Møtrik
332021191

37.50
1 55 Kædegriber
261625210

40.00
1 56 Skrue
261625230

17.50
1 59 Maskinskrue sort 5x14
261625320

13.75
1 60 Møtrik M5
028010504

8.75
1 61 Olieprop g561/621
335626100

Læg i kurv
136.25
Læg i kurv
1 65 Pakning for olielåg
331757220

Læg i kurv
53.75
Læg i kurv
1 66 Ventil
333023121

35.00
1 67 Pakning
335026220

11.25
1 68 Udgået
335026230

0.00
1 76 Maskinskrue sort 5x14
140015510

Læg i kurv
12.50
Læg i kurv
1 77 Maskinskrue sort panhovedet 5x20
450013180

11.25
1 78a Håndtag motorsav
262032100

1,116.25
1 78b Håndtag
261432100

1,115.00
1 81 Håndtag / hus
262233102

1,230.00
1 83 Stopper g.
333033250

Læg i kurv
27.50
Læg i kurv
1 84 Fjeder g.
331033262

Læg i kurv
21.25
Læg i kurv
1 85 Knap g.
331033271

Læg i kurv
79.00
Læg i kurv
1 87 Gasarm g561
335633311

70.00
1 88 Fjeder
335633321

Læg i kurv
16.25
Læg i kurv
1 89 Udgået
0402500524

0.00
1 100 Dæksel håndtag
335634111

166.25
1 101 Arm
335633350

Læg i kurv
37.50
Læg i kurv
1 102 Udgået
335632210

0.00
1 103 Kontakt
335034210

33.75
1 104 Fjeder
335634221

65.00
1 110 Sugeslange g.
335634310

41.25
1 110 Sugeslange g.
335634310

41.25
1 111 Gummibøs
335634320

Læg i kurv
28.75
Læg i kurv
1 112 Klemme
126085460

Læg i kurv
13.75
Læg i kurv
1 113 Benzinfilter
330285400

143.75
1 118 Benzinlåg komplet g
335034400

125.00
1 124 Pakning
335034450

Læg i kurv
28.75
Læg i kurv
1 127 Klemme
126085460

Læg i kurv
13.75
Læg i kurv
1 128 Gummidæmper g561
261635110

Læg i kurv
151.25
Læg i kurv
1 129 Hætte
335635120

Læg i kurv
33.75
Læg i kurv
1 130 Gummidæmper
261635150

Læg i kurv
137.50
Læg i kurv
1 133 Ophæng g.
261635130

200.00
1 135 Maskinskrue sort 5x14
261625320

13.75
1 138 Dæksel g410-455
261635180

Læg i kurv
18.75
Læg i kurv
1 141 Stempelring f.g561
261641210

273.75
1 142 Udgået
336041310

0.00
1 143 Låsering
335041320

Læg i kurv
11.25
Læg i kurv
1 144 Nålekrans 11.2x14.8x12.3
140041410

Læg i kurv
90.00
Læg i kurv
1 145 Afstandsskive. leje
140041510

Læg i kurv
35.00
Læg i kurv
1 147 Not halvcirkel M3x3.7x9.3
100043240

Læg i kurv
18.75
Læg i kurv
1 149 Møtrik
335043230

0.00
1 150 Udgået
335051110

0.00
1 151a Kædehjul 7t g410
335051121

235.00
1 152 Kobling kpl.
261651200

671.25
1 154 Kobl. fjeder g561/621
335051230

42.50
1 156 Nåleleje 10x13,6x12,4
332041410

Læg i kurv
132.50
Læg i kurv
1 157 Skive
335051320

Læg i kurv
15.00
Læg i kurv
1 158 Møtrik gul
331043220

13.75
1 160 Sidedæksel
335653002

Læg i kurv
480.00
Læg i kurv
1 166 Flangemøtrik M8
90180952

Læg i kurv
4.00
Læg i kurv
1 170 Oliepumpe komplet g561
335655100

1,262.50
1 171 Snekke for oliepumpe g560
335655120

Læg i kurv
43.75
Læg i kurv
1 172 Pakning. oliepumpe
335655310

Læg i kurv
15.00
Læg i kurv
1 173 Maskinskrue sort panhovedet 5x20
450013180

11.25
1 178 Rotor
261771110

1,475.00
1 180a Svinghjul g621
261671110

872.50
1 181a Udgået
332071120

0.00
1 182 Fjeder
335071130

Læg i kurv
21.25
Læg i kurv
1 183 Skive
338871150

13.75
1 184 Bolt
331071142

0.00
1 185 Spole for g561/621
261671210

671.25
1 186 Tændspole g561/621
261671300

737.50
1 187 Dæksel for tændspole
261671320

Læg i kurv
37.50
Læg i kurv
1 194 Fjeder
140072121

Læg i kurv
16.25
Læg i kurv



1 203 Snorhjul for g561
335075210

321.25
1 207 Starthåndtag g
335075420

73.75
1 208 Skive starthåndtag
331075431

0.00
1 216 Skrue
261675710

70.00
1 217 Skrue
261675720

20.00
1 219 Pakning
261682220

18.75
1 221 Manifol
335682114

Læg i kurv
78.75
Læg i kurv
1 223 Fjederskive
0160120513

7.50
1 225 Chokerarm
261682310

78.75
1 226 Holder
335682321

Læg i kurv
43.75
Læg i kurv
1 228b Luftfilter kpl. g561 nylon
335698200

401.25
1 230 Luftfilterdæksel 561
262283300

Læg i kurv
397.50
Læg i kurv
1 231 Udgået
335683321

0.00
1 232 Pakning
338883340

Læg i kurv
18.75
Læg i kurv
2 2 Filtersi
330681380

Læg i kurv
26.25
Læg i kurv
2 6 Udgået
335681340

0.00
2 7 Chokerhåndtag g560
335681171

67.50
2 8 Chokerspjæld g560
261681180

47.50
2 10 Nåleventil
335681310

Læg i kurv
130.00
Læg i kurv
2 13 Membram
335081240

27.50
2 16 Membran
335081270

195.00
2 20 Stift
331081250

32.50
2 24 Fjeder
149181160

31.25
3 3 Tændrørs nøgle
332091140

146.25
3 4 Skruetrækker
103091340

80.00
3 13 Kæde 16" - 21AP-66E
366352210

368.75
4 1 Aftrækker komplet
331096100

660.00
4 2 Nøgle for kobling g561/g621
261696210

1,411.25
4 4 Gauge
335096240

178.75
4 k1 Pakning
261614110

27.50
4 k1 Udgået
261614130

0.00
4 k1 Pakning cylinder
261614210

Læg i kurv
37.50
Læg i kurv
4 k1 Pakning. lyddæmper g
335615210

Læg i kurv
37.50
Læg i kurv
4 k1 Pakning.krumtap
335621310

Læg i kurv
52.50
Læg i kurv
4 k1 Pakning
261682220

18.75
4 k2 Membram
335081240

27.50
4 k3 Membran
335081270

195.00
4 k4 Svinghjul g621
261671110

872.50
4 k4 Spole for g561/621
261671210

671.25
4 k4 Tændspole g561/621
261671300

737.50
4 k4 Rotor
261771110

1,475.00
4 k4 Spole for g561/621
261671210

671.25
4 k4 Tændspole g561/621
261671300

737.50
5 1 Håndtag
261432100

1,115.00
5 10 Rotor
261771110

1,475.00